Year 5 & 6 Results 2018

Grading Round - Full Round Robin


Karaka Orange Group Kahurangi Blue Group Kowhai Yellow Group Kakariki Green
Te Hapara High Flyers Te Hapara Soarers Matawai Stormers Manutuke Magic
Whatatutu Warriors Central Reds Central Blacks St Marys Falcons
St Mary's Wekas Wainui Slick Sticks Mangapapa Kowhai Whangara
Makaraka Mean Machines Makaraka Marvels Waikirikiri 1 Waikirikiri 2
Te Wharau Awapuni/Ormond Makauri Viper Makauri Tigers
Makauri Sharks NUAM Tau Rima NUAM Tau Ono Sonrise

Final Positions - Grading Round

Karaka/Orange Kahurangi/Blue Kowhai/Yellow Kakariki/Green
Makauri Sharks Te Hapara Soarers Central Black Makauri Tigers
St Marys Weka Makaraka Marvels Makauri Viper Manutuke Magic
Makaraka Mean Machines NUAM Tau Rima Matawai Stormers Sonrise
Te Hapara High Flyers Wainui Slick Sticks Waikirikiri 1 St Marys Falcons
Whatatutu Warriors Central Red Mangapapa Kowhai Waikirikiri 2
Te Wharau Awapuni/Ormond Whangara

Year 5/6 Karaka Orange
Team Played Win Draw Loss Goals For Goals Against Goal Difference Points
Te Hapara High Flyers 5 2 0 3 12 27 -15 6
Whatatutu Warriors 5 1 0 4 6 16 -10 3
St Marys Weka 5 4 0 1 21 5 16 12
Makaraka Mean Machines 5 3 0 2 23 13 10 9
Te Wharau 5 0 0 5 3 32 -29 0
Makauri Sharks 5 5 0 0 35 7 28 15
Year 5/6 Kahurangi Blue
Team Played Win Draw Loss Goals For Goals Against Goal Difference Points
Te Hapara Soarers 5 5 0 0 22 6 16 15
Central Red 5 2 0 3 14 25 -11 6
Wainui Slick Sticks 5 2 0 3 17 20 -3 6
Makaraka Marvels 5 3 0 2 22 12 10 9
Awapuni/Ormond 5 0 0 5 7 27 -20 0
NUAM Tau Rima 5 3 0 2 17 9 8 9
Year 5/6 Kowhai Yellow
Team Played Win Draw Loss Goals For Goals Against Goal Difference Points
Matawai Stormers 4 2 1 1 11 9 2 6
Central Blacks 4 3 1 0 11 5 6 10
Mangapapa Kowhai 4 0 0 4 0 33 -33 0
Waikirikiri 1 4 1 0 3 6 4 2 3
Makauri Viper 4 3 0 1 17 4 0 9
Year 5/6 Kakariki Green
Team Played Win Draw Loss Goals For Goals Against Goal Difference Points
Manutuke Magic 5 4 1 0 26 7 19 13
St Marys Falcons 5 2 0 3 4 15 -11 6
Whangara 5 0 0 5 0 20 -20 0
Waikirikiri 2 5 1 1 3 6 14 -8 4
Makauri Tigers 5 4 1 0 29 7 22 13
Sonrise 5 2 1 2 12 14 -2 7





9th/10th May
Wednesday 3.45pm 1A Te Wharau Makauri Sharks 1-7
Wednesday 3.45pm 1B Te Hapara Soarers Central Reds 7-2
Wednesday 4.25pm 1A Te Hapara High Flyers Whatatutu Warriors 3-0 default
Wednesday 4.25pm 1B Awapuni/Ormond NUAM Tau Rima 1-5
Wednesday 5.05pm 1A Matawai Stormers Central Blacks 4-4
Wednesday 5.05pm 1B Whangara Waikirikiri 2 0-3 default
Wednesday 5.45pm 1B Manutuke Magic St Marys Falcons 6-0
Wednesday 5.45pm 1A Mangapapa Kowhai Waikirikiri 1 0-5
Wednesday 6.25pm 1A Wainui Slick Sticks Makaraka Marvels 2-5
Wednesday 6.25pm 1B Makauri Tigers Sonrise 9-1
Thursday 3.45pm 1A St Mary's Wekas Makaraka Mean Machines 4-0
Thursday 3.45pm 1B Makauri Viper Bye 0-3
16th/17th May
Wednesday 3.45pm 1A Waikirikiri 1 Bye -
Wednesday 3.45pm 1B Te Hapara High Flyers St Mary's Wekas 0-8
Wednesday 4.25pm 1A Te Hapara Soarers Wainui Slick Sticks 7-2
Wednesday 4.25pm 1B Matawai Stormers Mangapapa Kowhai 3-0 default
Wednesday 5.05pm 1A Whatatutu Warriors Te Wharau 3-0 default
Wednesday 5.05pm 1B Central Reds Awapuni/Ormond 4-3
Wednesday 5.45pm 1B Manutuke Magic Whangara 4-0
Wednesday 5.45pm 1B Waikirikiri 2 Sonrise 1-1
Wednesday 6.25pm 1A St Marys Falcons Makauri Tigers 1-5
Wednesday 6.25pm 1A Central Blacks Makauri Viper 2-1
Thursday 3.45pm 1A Makaraka Marvels NUAM Tau Rima 5-7
Thursday 3.45pm 1B Makaraka Mean Machines Makauri Sharks 1-4
Round Three Wednesday 23rd and Thursday 24th May
Wednesday 3.45pm 1A St Mary's Wekas Te Wharau 6-0
Wednesday 3.45pm 1B Central Reds NUAM Tau Rima 1-4
Wednesday 4.25pm 1A Whangara Makauri Tigers 0-6
Wednesday 4.25pm 1B Wainui Slick Sticks Awapuni/Ormond 6-1
Wednesday 5.05pm 1A Manutuke Magic Waikirikiri 2 7-0
Wednesday 5.05pm 1B St Marys Falcons Sonrise 0-3
Wednesday 5.45pm 1A Matawai Stormers Waikirikiri 1 2-1
Wednesday 5.45pm 1B Whatatutu Warriors Makauri Sharks 0-4
Wednesday 6.25pm 1A Te Hapara High Flyers Makaraka Mean Machines 1-3
Wednesday 6.25pm 1B Te Hapara Soarers Makaraka Marvels 2-0
Thursday 3.45pm 1A Central Blacks Bye -
Thursday 3.45pm 1B Mangapapa Kowhai Makauri Viper 0-11
Round Four Wednesday 30th and Thursday 31st May
Wednesday 3.45pm 1A Mangapapa Kowhai Bye Bye
Wednesday 3.45pm 1B St Marys Falcons Waikirikiri 2 2-1
Wednesday 4.25pm 1A Manutuke Magic Makauri Tigers 5-5
Wednesday 4.25pm 1B Whatatutu Warriors Makaraka Mean Machines 1-6
Wednesday 5.05pm 1A Whangara Sonrise 0-5
Wednesday 5.05pm 1B Te Hapara High Flyers Te Wharau 7-2
Wednesday 5.45pm 1B Te Hapara Soarers Awapuni/Ormond 3-0
Wednesday 5.45pm 1A Matawai Stormers Makauri Viper 2-4
Wednesday 6.25pm 1A Central Blacks Waikirikiri 1 1-0
Wednesday 6.25pm 1B Central Reds Makaraka Marvels 2-7
Thursday 3.45pm 1A St Mary's Wekas Makauri Sharks 0-3
Thursday 3.45pm 1B Wainui Slick Sticks NUAM Tau Rima 3-2
No Junior Hockey Week of 4th June (Queens Birthday week)
Round Five Wednesday 13th and Thursday 14th June
Wednesday 3.45pm 1A Makaraka Marvels Awapuni/Ormond 9-2
Wednesday 3.45pm 1B Te Hapara High Flyers Makauri Sharks 1-14
Wednesday 4.25pm 1A Te Hapara Soarers NUAM Tau Rima 3-2
Wednesday 4.25pm 1B Matawai Stormers Bye bye
Wednesday 5.05pm 1A Waikirikiri 2 Makauri Tigers 1-4
Wednesday 5.05pm 1B Whatatutu Warriors St Mary's Wekas 2-3
Wednesday 5.45pm 1A St Marys Falcons Whangara 2-0
Wednesday 5.45pm 1B Manutuke Magic Sonrise 4-2
Wednesday 6.25pm 1A Central Blacks Mangapapa Kowhai 4-0
Wednesday 6.25pm 1B Waikirikiri 1 Makauri Viper 0-1
Thursday 3.45pm 1A Makaraka Mean Machines Te Wharau 9-0
Thursday 3.45pm 1B Central Reds Wainui Slick Sticks 5-4